86 en was gestorven met een pijnlijke glimlach op de lippen, bij de gedachte hoe schoon het Vaderland zijn dapperste strijders beloont. In den ouderdom van 74 jaar overleden en sedert 1835 uit de dienst ontslagen, had hij met alle mogelijke baantjes zijn brood moeten verdienen, terwijl het Rijk hem wel een postje had kannen bezorgen, zoo men slechts had geweten dat er ergens nog zulk een man bestond. Ik zorgde dat het lijk den volgenden morgen in stilte ter aarde werd gesteldgaf een recommandatiebrief voor eenige mijner kennissen aan de kinderen en betaalde een half jaar schoolgeld voor den jongen. Eenigen tijd later verliet ik de staden liet dus deze kinderen aan hun lot over, na ze hier en daar aanbevolen te hebben Vijf jaar is het geleden, het is den 5den December 's avonds. De markt van 's Hertogenbosch schittert van lichtzij lijkt wel een mierennesthier ziet men kleine en groote tenten, daar geheele attroepementen voor de tafel van een goochelaarginds weder dringen dansende en zingende een tiental soldaten een spel binnendaar links ziet men eenige poffertjeskramen, hier regts staan verschillende groote tentenals Judels, Stoete en Jacqui. Het is een oorverdoovend leven; ginds vent een jood, die bij een rad geplaatst is, koeken uit aan de menigte; verder schreeuwt een platen-uitlegger een vreesselijke moord geschiedenis, en daartusschen hoort men orgels, valsche violen, liedjeszangers, ja, wat niet al; enfin, overal amuseert men zich. Zelfs de verschillende eigenaars der

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 164