92 Behoef ik u een beschrijving te geven van het gewoel en gewemel, dat bij de aankomst van eiken trein plaats grijpt? Voorzeker neen. Maar talm niet lang, volg mij terstond, opdat wij nog gelegenheid hebben ons meester te maken van een citadientje, en niet genoodzaakt worden ons te moeten behelpen met een van de talrijke omnibus sen waarin men als turf wordt opgestapeld. O! bekommer u niet over uw bagage, slechts op een gegeven oogenblik kunt gij die op de daartoe bestemde plaats, tegen afgifte van uw coupon, bekomen. Dit geschiedt hoogst geregeld; wij kunnen daarin voor zeker niet genoeg het bestuur der Duitsche spoorwegen roemen. Na een weinig dringen, na hier en daar gestooten en op zijde geduwd te zijnis het mij eindelijk gelukt een sjouwer te bekomen, die voor den billijken prijs van 2 Kreu- zers er in toestemt ons goed naar de door mij in beslag genomen citadine te dragen. Welk hotel te kiezen Wendt u daartoe nooit tot uwen koetsier, slechts zelden zult gij naar wensch slagen; neem bij voorbaat goede inlichtingen, wat zeker beter is. Zie zoo, het portier is digtgeslagen op een sukkeldrafje rijden wij weg, en weldra stappen wij in het Hotel de Russie af, welks inrigting in alle deelen den reizigers bevredigt. Verheven en schoon zijn de tooneelen, die het Schwarz- wald ons aanbiedt; prachtig zijn de wandelingen in het gebergte; bij iederen stap, dien gij doet, ontmoet uw oog- een ander panorama, het een al grootscher en indrukwek kender dan het andere. Ik gevoelde echter de kracht niet

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 170