93 de indrukken weder te geven, die ik ontving toen ik om doolde in deze zoo rijk begaafde en woeste natuur. Volg mij liever, waarde lezer, daar, waar elke vreemde ling zeker tweemaal daags heengaatik bedoel de bron en het Churhctus. Dit Ghurhaus vormt de eene zijde van een groot vier kant regts ligt de Trinlchallelinks de winkelpassage terwijl de vierde zijde de Lichtenthaler allée is. liet midden is eene uitgestrekt pelousewaarvan het mid delpunt een heerlijke fontein is, omringd door de geurigste bloemen. Om het pelouse zelf staan tal van lantaarns die, wanneer zij ontstoken zijn, een waarlijk tooverachtigen indruk op den beschouwer maken. Het genoemde Churhaus is een parallelogram, waarvan de langste zijde, circa 400 passen is. De regter vleugel van het gebouw is eene restauratie, waarbij het café Mille colonnesof het schoonste café der Champs Elysées of van de Boulevard des Italiens in het niet vervalt. De regter vleugel is de leeszaalverbonden met de prach tigste platenwinkel, die ik ooit gezien heb. Yan den eenen vleugel naar den anderen zijn drie of vier rijen keurig be werkte ijzeren stoeltjes geplaatst, waarop 'smiddags en 's avonds duizende en duizende vreemdelingen plaats nemen om naar de heerlijke toonen der muziek te luisteren, welke zich in een prachtige kiosk, juist tegenover de restauratie geplaatst, bevindt. Bestijgen wij de marmeren trappen, en treden wij de groole vleugeldeur binnen, welke als het ware het middel punt van het heele gebouw is, dan zullen wij eens een blik

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 171