94 gaan werpen in de verschillende speelzalen en eens oplettend beschouwen alles wat onze oogen daar treft. O werp geen angstigen blik op de beide gens d'armesdie daar onbeweeglijk aan weerszijden van de deur naar de menigte starenwelke onophoudelijk langs hen heen stroomt. Zij zijn daar alleen geplaatst om bij voorkomende ongere geldheden aan de speeltafels als vertegenwoordigers der openbare magt op te treden. Gaan wij in de voorzaal; werp echter uw blikken niet links en regts; want onmo gelijk kunt gij alles in eens overzien. Begeven wij ons liever naar een der sopha's welke langs den wand geplaatst, den binnentredende tot zitten uitnoodigen. Zie zoohebt gij ooit zooveel pracht gezien Ziet gij die heerlijke Yenetiaansche spiegels daar aan den wand ziet gij die prachtige kroonen, waarvan elk meer dan dui zend gas-bougies torscht, en de geheele zaal met een oog verblindend licht vervullen; ziet gij die heerlijke kanapé's en fraai besneden stoelen waarop een ieder naar welgevallen kan plaats nemenziet gij die heerlijke draperiën met gouden franjes omzoomd voör de hooge boogvensters; ziet gij ein delijk, dat uwe voeten op een prachtige, mozaïke vloer rusten. Zeg mij is dit alles niet keuriger, niet smaakvoller, dan eene vorstelijke woning. Vestigen wij nu een blik op de bonte menigte, die daar dooreen dwarreltmet elkander keuvelende of hier en daar in groepjes bij elkander gezeten die waarschijnlijk even als wij alles bewonderen en zich verlustigen in den indruk, dien het geheel op hen maakt.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 172