95 Beschouwen wij voor een oogenblik de prachtige toiletten der dames; zie hoe sierlijk omsluit dat rosézijden kleed de fijne vormen dier brunette, die bevallig aan den arm van dien dandy voorthuppelthoe schoon komen hare welge vormde armen van onder de kanten overjapon te voorschijn. Wij behoeven niet te wachten, totdat wij eenige woorden van het gesprek opvangen, dat zij met haar geleider voert, om aan de levendigheid liarer gebaren, de drift in al haal bewegingen de Franpaise te erkennen. Zie, daar heeft zich een nieuwe groep gevormd in gindschc vensternis drie lieve meisjeskopjes trekken het eerst onze aandacht. Hoe frisch is die kleurhoe schoon zijn die lokken; welk een opgewektheid in haar blik, terwijl zij daar met elkander kouten en keuvelen, en elkander waar schijnlijk hare opmerkingen over al het omringende mee deel en. Eene dame van leeftijd voltooid het groepje, haar toilet is rijk, maar passend voor hare jaren; niets echter is in staat om haar in de eens aangenomen houding te storen met deftigen ernst laat zij haren blik over alles wijden, terwijl hare hand achteloos met den waaijer speelt, die op haren schouder rust. Welligt verdiept gij u in gissingen, tot welke natie deze behooren; weldra echter zal uwe nieuwsgierigheid be vredigd zijn; beschouw slechts even het drietal heeren dat haar juist aanspreekt. Aan het excentrieke hunner kleeding, den komischen ernst en de deftigheid, die in al hun blikken doorstraalt, hebt gij terstond gezien, dat hier eenige afstammelingen van Albions geslacht vereenigd zijn.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 173