96 .Doch zoo voortgaande zouden wij uren lang in de voor zaal van het Churhaus doorbrengen, met het bewonderen van al die kanten, van al die edelgesteenten, die daar als in een museum voor u worden ten toon gespreid. Wij moeten nog meer zien. Doclx stil, hebt gij die eentoonige stem wel gehoord, die ondanks al ons gepraat steeds rustig op dezelfde wijze is voortgegaan, en steeds akelig weerklinkt boven het ge- ruisch der stemmen van de aanwezigenhoordaar weer* klinkt zij weder in gindschen hoek van de zaal, en dui* delijlc lioort gij: //messieurs, faites votre jeu" en na een pause, gedurende welke gij duidelijk het klinken van geld hoort, //le jeu est fait, rien ne va plus." Nu volgt een doodsche stilte plotseling hoort gij die stem een nommer noemen en nu komt er op eens beweging in de bonte massa, die gij nu ook opmerkt, en welke in eenen grooten kring, digt op elkander gepakt daar reeds van ons binnen treden af gestaan heeft. Op nieuw hoort gij het geld klinken en dezelfde een toonige stem van zoo even herhaalt weer dezelfde woorden. Gij zult reeds terstond begrepen hebben, dat daar een speeltafel islaten wij er ons heen begeven om te zien hoe het daar toegaat. Na eenig dringen, en geholpen door een der talrijke lakeijendie in smaakvolle liverei gedoscht steeds om de speeltafel ronddolen, niet zoozeer om de vreemdelingen behulpzaam te zijn, dan wel om een waakzaam oog op de vingers der spelers te houden, zijn wij eindelijk de groene tafel genaderd. Midden in bevindt zich een roulette van kolossale afmetingenen daar tegenover zitten aan beide zijden 3 heerengekleed in zwarten rok en witte

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 174