97 tl ashet zijn de twee bankiers en vier croupiers; aan de beide andere uiteinden van de tafel zit ook nog een crou pier, wiens functie is de bankiers in het uitbetalen behulp zaam te zijn, en te zorgen dat alles behoorlijk en eerlijk geschiedt. Op het groene kleed der tafel zijn links en regts van de roulette een tal van nommers gestikt, waarop gij nu alle bedenkbare soorten van muntstukken geplaatst ziet ook bankpapier ligt hier en daar. O! het is een verleidelijk gezigt die groote rollen gouden guinjes en die stapels blinkende vijf -Francs stukken; een gelukkige zet en dat alles kau het uwe zijn, denkt gij reeds vol begeerte terwijl de winzucht uw hart sneller doet slaan, steekt gij de hand in uw vest- of rokzak om uwe beurs te zoeken ten einde ook eens wat te wagen. Wacht even, gij hoort het immers: rien ne va plus; de croupier zoude u uw geldstuk toch terug werpen; zie liever eens: kijk al die goudstukken daar halen de bankier en croupiers met hunne harkjes naar zich toe; slechts een nummer wint, het goud rolt hem toe. Hoe gelukkig ziet de winner er uitmet koortsachtige drift steekt hij een gedeelte bij zich terwijl hij het ander hier en daar opzet; op nieuw rolt het balletje en weder wint de gelukkige speler van zoo even. Ziehoe schitteren zijne oogen terwijl hij op nieuw dat gewonnen goud naar zich toestrijktde hebzucht drijft hem voort, op nieuw zal hij de kans van het spel beproeven, maar nu meer wagen dan de vorige malenweder gaat de roulette, weder roept de eentoonige stem van den bankier een nommer af, maar nu is de kans gekeerd; het wufte 7

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 175