100 male te aanschouwen krijgenwanneer zich een glimlach op het gelaat dier schoonen vertoont, terwijl zij een paar oogen vol levenslust en dartelheid over de geheele daar verzamelde menigte doen dwalen; ja zij zijn verleidelijk die vrouwen, door de natuur met zulk eene kwistige hand bedeeld. In welke betrekking staan zij tot de hen vergezellende heeren, zult ge welligt vragen, zie hier mijn antwoord: even als bloedzuigers zich vastklemmen aan de rijkelijk met bloed gevulde ader, even als de bij nederdaalt op de sap rijkste bloemen en plantenzoo hechten deze verleidelijke feeën zich aan de jongelingen van rijke familiëndie het zomersaizoen hier doet heen stroomen. Wee dengene, die het aan wilskracht ontbreekt hen te weerstaanzij zullen hem als eene citroen uitknijpen en daarna als een onnut voorwerpdat geen waarde heeft wegwerpen en toch haar gezelschap is zoo boeijend, hare houding zoo ongedwongenhaar gesprek petillerende van geest en fijne scherts; wie haar niet kent, zal ze te midden van het meest uitgelezen gezelschap niet weten aan te wijzen slechts een enkele uitdrukking, welke zij nu en dan bezigen, wanneer zij, zoo genaamd, entre nous zijn, kan ons op het spoor brengen. Zoo ook hier; een der dames raakt haren geleider even met de hand aan en voegt hem fluisterend toe: „ik wil spelen;" de aangesprokene haast zich eene por tefeuille uit zijn borstzak te halenen overhaudigt haar met een glimlach een bankbillet van 500 francs. Achteloos vat zij het aan en de hand over de omstanders heen reikende laat zij het op de tafel vallenop de vraag van den crou-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 178