10] pier op welk nommer hij het zou zetten, voegt zij hem toe: z/Peu m'importe," en wendt zich daarna weer lagehend. tot het overige gezelschap. Eerst op het oogenblik dat de ban kier het winnende nommer afroept, verwaardigt zij zich weder een blik op de tafel te werpen, en toen het harkje van een croupier het bankpapier naar zich toe haaldeont snapt haar de karakterestieke uitdrukking enfoncé. Onmiddelijk hierna bood haar geleider haar een nieuw bankbillet aan, met de vraag, of zij niet verder spelen wilde; doch zij schudde driftig met het bevallige hoofdje en antwoordde: //Neen, neen, ik heb er genoeg van, laat ons naar de restauratie gaan." Hier hebt gij een type van eene uit die menigte onge lukkige schepselen, die door eene verwaarloosde opvoeding, ijdelheidlust tot opschik en dikwijls ook door armoede en gebrek ten val gebragt zijn. Oordeel niet te hard over haar, beklaag ze liever, want haar lot is verre van benij denswaardig. Parijs en de groote badplaatsen van Duitschland wemelen van die ongelukkige meisjes, levende van den eenen dag op den anderen; nimmer denkende aan de toekomst, zich nu badende in overvloed en niet denkende, dat wanneer de leeftijd eenmaal hare bevalligheden zal gesloopt hebben zij armoede en gebrek zullen moeten lijden en op de ellen digste wijze zullen sterven, misschien wel in St. Lazare. Maar kom wij hebben reeds lang genoeg aan deze tafel vertoefd laten wij spoedig de andere zalen ook nog eens in oogenschouw nemen om ons dan naar buiten te spoeden, en onder het genot van heerlijke muziek en 't heerlijke weder wat op en neer te wandelen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 179