102 Rcgts en links van de sopha, waarop wij zoo even ge zeten hebbenziet gij twee porte-brisées met prachtige draperiën geslotenlaten wij door de eerstedie zich het digtste bij de speeltafel bevindt, binnentreden, dan komen wij in eene kleinere zaal dan die welke wij verlaten hebben en geheel gemeubileerd a la Renaissance; deze kan men als antichambre beschouwen van de Bovenzaal, waarin zij onmiddellijk uitkomt. Rozenzaal, welk eene zonderlinge benaming zult gij zeggendoch treden wij haar binnen en gij zult ziendat deze volkomen juist is. Het geheele ameublement, zoo sopha's als stoelen, is bekleed met rosé zijde, de gordijnen van de vensters zijn rosé en met gouden franjes omzoomd de gefestoneerde randen om het behangselbestaan uit op gelegde gemaakte witte en roode rozen, terwijl in de vier hoeken der zaal, groote bloemvazen geplaatst zijn, gevuld met de heerlijkste mosrozen. De aangeuame indruk, die het geheel bij het binnentreden op u maakte, wordt echter spoedig weder weggenomen, omdat ook hier weder eene speeltafel in volle werking is. Het is echter geen rou lette, maar rouge et noirdat hier gespeeld wordt. Op deze volgen nog een tweetal zalen, even als de reeds ge noemde vorstelijk gemeubeleerd, doch in de eene is de kleur van het ameublement weder groen en in de andere blaauw. Nu zijt gij gekomen aan eene deur, die de daar voor geplaatste lakei u slechts zal ontsluiten op vertoon van uwe carte de saison, daar zij den toegang verleend tot, de zoogenaamde gereserveerde salons,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 180