103 Zoodra gij er er binnentreedt ontwaart gij een vreemd contrast met het zoo even verlaten gewemel. Niet gelijk de zoo even verlaten zalen, is deze oogverblindend ver licht. Neen, slechts een eukele gaskroon en eenige aan den wand geplaatste lustres verspreiden een licht, dat de oogen aangenaam aandoet; daar zitten aan speeltafeltjes groepen bij ééndie zoo huisselijk en gezellig mogelijk hun whist, hun écarté, hun hombre, of hun bouillotte spelen. Gij zult wel overtuigd zijn, dat zich niet dan de eerste fashion in deze zalen vereenigen maar daar ik altijd van oordeel geweest ben, dat om dergelijk genoegen te smaken, men zich niet zoo ver van huis behoeft te begeven, en de vriendelijk verlichte kamer, al is die dan ook niet zoo prachtig gemeubeleerdtoch zeker niet minder riant is, zoo noodig ik u uit om met mij nog een enkelen blik in de leeskamer te werpen. Passend voor het doel is ook deze ingerigtop eene groote tafel, waarboven een tal, met abas-jours voorziene gaspitten een helder en aangenaam licht verspreiden, liggen honderde en honderde nieuwspapieren, illustraties en tijdschriften, zoowel Duitsche, Engelsche, Fransche als Itatiaansche en Hollandsche. Het Vaderland en het Handelsblad liggen daar broederlijk tusschen de Pigaro en de Times. Het Humoristisch Album bij de Gartenlaube en het Journal pour tous. Ieder kan hier vrij binnentreden, lectuur naar zijn smaak uitzoeken, en zich met welgevallen in een der gemakkelijke zetels plaatsen. Geen geluid wordt hier ge hoord ieder schijnt als bevreesd zijn buurman te hinderen. Het behoeft zeker geen betoogdat hierevenmin als in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 181