104 dc andere zalen van het Churhaus niet gerookt mag wor den. Wij hebben nu vlugtig, al het merkwaardige gezien dat het Churhaus inwendig oplevert en hebben kennis ge maakt, met eenige der typen, die men daar dagelijksjaar in jaar uit, kan ontmoeten. Begeven wij ons nu naar de restauratie. Zie zoo, hier hebben wij een goed plaatsje. Juist tegenover de muziekkioskewij treffen het, heden speelt juist de Badensche stafmuziek uit Carlsruhehetgeen alleen Dingsdags en Donderdags plaats heeft. Heerlijke mu ziek niet waar, maar daarvoor zijn wij ook in Duitschland waar bijna ieder muziekant is. Doch zieoude bekenden hebben zich in onze nabijheid geplaatst, de dametjes uit de Churzaal, die daar achter ons staande, zulk een' leven- digen indruk bij ons achterlieten, zijn met hare cavaliers eindelijk hier te regt gekomen. Zie met welk een ijver de heeren zich beijveren, hare minste wenschen te voorkomen. IJs, champagne en aLerlei ververschingen worden voor haar getooverd, terwijl zij zich gelukkig rekenen, als zij een betooverend lachje voor hunne moeite en kosten er langen. Zullen zij later, wanneer het losbandige le\en en hunne uitspattingen hunne gezondheid gesloopt hebben, en zij op het ziekbed nederliggen, nog niet eens terugdenken aan die vervlogen tijden, toen zij alles, wat het mensche- lijke vernuft kon bedenken, op een enkelen wenk en met een enkele glimlach voor zich zagen? Maar kom, wij zijn reeds lang genoeg op het pad, laten wij de winkel passage nog eene enkele maal op en neer wandelen en ons dan naar ons hotel terugbegeven om in Morpheus armen eene welverdiende rust te genieten. Morgen komt er weder

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 182