105 een dag; dien zullen wij besteden met de schoone natuur en het Schwartzwald in te wandelen en daarvoor dienen wij goed uitgerust te zijn. Stappen wij nu op. Doet die pas sage, want dit is de beste naam, dien ik er voor vinden kan, u niet onwillekeurig denken aan het Palais-Royal of aan de groote overdekte passage te Brusselmet dit ver schil echter, dat hier de trottoirs langs de winkels, die veel op de kramen onzer kermissen gelijken, breeder en door cene dubbele rij boomen beschaduwd zijn. Oblijft niet staangij zoudt den geheelen dag door brengen, indien gij alles wat hier voor de oogen van de wandelaars ten toon wordt gespreid, naauwkeurig wilde bezigtigen. De prachtigste bijoutier is daar geplaatst, naast het mo demagazijn en alles wat de kunst, voor parures van onzen mannelijken en vrouwelijken opschik heeft uitgedachtde heerlijkste ruiseaux van diamanten en paarlen, de prachtigste garnituresde fraaiste horlogeskettingen en ringen ziet gij achter de glazen bij den eenen ten toon gespreid, terwijl de kostbaarste kanten, shawls en cachemirs bij den anderen voor handen zijn. Daarnaast ziet 'gij een speelgoedwinkel, opgevuld met de fijnste en vernuftigst uitgedachte joujoux d'enfants, en zoo voortgaande passeeren wij achtereenvolgens hand schoenenmagazijnen, étalages van de fraaiste en uitgezoclitste quincaleriën en plaatwinkels, cigarenhandelaars, glaswin kels, hoedenmagazijnenwapensmederijen, die de keurigste revolvers, jagtbenoodigdheden, ja wat niet al voor het kooplustig publiek ten toon spreiden. In één woordalles wat de stoutste verbeelding zich zou durven voorstel-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 183