106 len, is in dit betrekkelijk kort bestek bij elkander ver- eenigd. Op deze wijze heb ik u rondgevoerd in liet vierkant, waarin zich dagelijks iedere vreemdeling of badgast, die zich in Baden-Baden bevindtbeweegt. Op nog één ding heb ik vergeten uw aandacht te vestigen en wel het smaak volle en keurig gedecoreerde theater, waar eiken Woensdag een uitgezocht operristen gezelschap zich doet hooren. Al vorens wij afscheid nemen van de Churzaal en hare omge ving, wil ik hier nog in korte trekken vermelden op welke wijze gewoonlijk de dag door het reizende publiek wordt doorgebragt. Des morgens om zeven uur begeeft men zich naar de bronwaar waar men na een glas van het lauwe smakelooze bronwater gedronken te hebben, zich naar de koraal-muziek begeeft, die zich in de muziektent vóór het Churhaus doet hooren. Daarna begeeft men zich naar de een of andere restau ratie of naar zijn hotel om daar een copieus ontbijt te gebruiken, vervolgens in de genoemde leeszaal zich aan de een of andere lectuur over te geven, of om in de Lichtenthaler allée zich op eene der talrijke banken neder te zetten en daar de dames in haar bevallige morgentoi letten voor zich heen te zien zweven. Daarna begeeft men zich weder naar zijn logies om van toilet te veranderen en in een heerlijk ingerigt open rijtuig de een of andere fraaije rijtoer te doen, zorgende echter, met klokslag drie uur weder iu de nabijheid van het Churhaus te zijn, waar zich alsdan op nieuw de muziek doet hooren. Men eet er gewoonlijk om vijf uur en al naar mate het doel, dat

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 184