120 Welk een gezigt voor den reeds zoo diep geschokten man Bij den eersten aanblik kan hij een raauwen gil niet onderdrukken; hij wankelt en dreigt te vallen. Maar hij vermant zich. Hij vliegt naar zijne Louise hij legt de band op haar hart. Goddankzij leeft Hij tilt haar op, brengt haar weer te bed, wascht haar hoofd en pol sen, en weldra opent zij de oogen. Maar ze is zwak, zeer zwak. Ze tracht te sprekenmaar het is haar onmogelijk. Er zijn echter geen woorden toe noodig om haar man te doen begrijpen, dat ze naar haar kind vragen wil. O,'tis wreed haar te moeten te leur stellen; maar 't is toch on mogelijk haar de waarheid te verbergen. Haar nog langer in de onzekerheid te laten, zou misschien nog gevaarlijker zijn, dan haar alles te zeggen. Vragende ziet ze hem aan. Hij haalt den brief, dien hij geheel verfrommeld in den zak had gestoken, voor den dag; hij is overtuigd, dat ze hem verstaat; haar blik zegt dat genoeg. Met bevende stem begint hij te lezen; hij durft zijn vrouw bijna niet aanzien, om de uitwerking, die zijn woorden op haar maken, waar te nemen; maar toen hij geëindigd had, en zij dus alles wist, toen kon hij zich niet langer bedwingen, en luid snikkend viel hij haar om den hals. 't Was een smartelijk tooneel, die beide echtgenooten die zonder een woord te spreken hun leed aan elkanders harten uitstortten; niets verbrak de doodsche stilte dan het hartstogtelijk snikken. De schokken, die het zenuwgestel van de arme moeder had ondergaan, waren intusschcn te hevig geweest. Spoe-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 204