129 dwarrelen in allerlei rigtingen dooreen, op sommige plaat- se.n schijnen ze schier op elkaar gepakt. Denk u die vlok ken alle veranderd in menschenhoofdende sneeuwbui in een menschenzeeenge zult u een kleine voorstelling kun nen maken van de levende massadie ik u voor den geest wilde halen. Er is maar één stad, waar zóóveel menschen vereenigd kunnen zijn; die stad is Parijs. Ge zult u niet meer ver wonderen over die ontzaggelijke drukte, die u in een be trekkelijk klein bestek een geheele wereld doet zien, als ik u zegdat wij ons bevinden op de wereldtentoonstel ling in de wereldstad. Laten wij er even rondwandelen; zoo'n denkbeeldige wandeling vermoeit toch niet erg, en men gaat zoo spoe dig of zoo langzaam vooruit als men maar wil. Zaagt ge ooit zoo'n verzameling van al wat men zich maar met moge lijkheid kan voorstellen Laat uwe verbeelding maar wer ken, denk u het grilligste wat de werkzaamste fantaisie zich scheppen kan, 't komt er niet op aan wat het is, een voorwerp van nijverheid, van landbouw, van luxe, van wat ge maar wilt't is eralles is erer bestaat niets ter wereld of het is er. Ziet ge daar ginds die plekwaar de drukte het he vigst is Laten wij er even heen gaan kijk dat doet ons goedwij hebben een regt vaderlandsch tooneel voor ons 't is een wafelkraam en 't is er een die ook wel de moeite waard is om naar te kijken, 't Is er dan ook voort durend een geweldig gedrang; maar ik geloof toch dat dat drukke bezoek Voor een groot, gedeelte niet zoo zeer de kraam zelve, dan wel de allerliefste wafelmeisjes geldt. 9

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 207