62 En daarna wordt het kamp bij Teteringen betrokken. Op den lsten Junij marscheerden de beide hoogste studie jaren naar liet kamp waarin gedurende zes weken een onbezorgd en aangenaam leven zal worden geleid. Wel mist men er gemakkenwel is de afwisseling niet groot, maar men went aan alles en weldra rust men even goed op 't stroo als op het gemakkelijkste bed, en het dient dan ook in de vrije uren even goed als canapé als des nachts tot rustplaatshetgeen zeer voordeelig is voor de ruimte in de tent. En wat het gebrek aan afwisseling betreft, dit wordt wel opgewogen door het rustige en onbezorgde leven. In het kamp aangekomen, riep de Kapitein-Kom- mandant A. Pompe het kamperend personeel het wel kom in het kamp toe, drukte den wensch uit, dat ook deze kamptijd, wanneer hij tot het verleden zou belmoreneen aangename herinnering zou nalaten en toonde daarbij in korte trekken aan, op welke wijze ieder daartoe het zijne kon bijbrengen. Ongelukkig was het weder dit jaar vrij ongunstig; de bijna aanhoudende regen hield een ieder in de vrije uren binnen de tenten, zoodat er een groote rust in het kamp heerschte, die alleen 's avonds in de cantine plaats maakte voor een meer vrolijke en opgewekte stemming. Zoo werden die zes weken doorgebragt zonder eenige belangrijke gebeurtenisen daarna kregen allen ge legenheid huiswaarts te keereneenigen voor goed anderen tijdelijk. De Gouverneur der Akademie, de Overste Engel vaart. was inmiddels tot Kolonel bevorderd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 68