65 het afleggen van een na-examen in eenige vakken waarin zij bij liet aspiranten-examen in Junij waren te kort gekomen, kwamen den 15den September dan ook nog vijftien nieuwe Kadets aan de Akademie. Niet lang na het hervatten van den cursus, werd aan het korps Kadetten bekend gemaakt, dat den Kadets P. Couperus en H. B. Onderwater, beiden van het wapen der Infanterie, de eerste voor Indië de tweede voor hier te lande, op hun verzoek een eervol ontslag was verleend, hetgeen eenigen tijd later insgelijks plaats had met den Kadet A. W. van der Elst van het hoogste studiejaar en bestemd voor het wapen der Kavallerie in O.-I.en den Kadet van Campen van het eerste studiejaar, bestemd voor het wapen der Genie h. t. 1. Zij keerden allen in het burgerlijk leven terug, behalve de Kadet v. Campen, die dienst nam bij het Instructie-bataillon te Kampen. Maar welk gevoel van verlatenheid en vergetenheid van de zijde van het Nederlandsche publiek (zoo on gewoon in den laatsten tijd) maakt zich van de Kadets meester; in hoeveel tijd is geen brochure over de Akademie uitgegeven, terwijl een goed jaar geleden allerlei geschriften over dat onderwerp handelende, in het licht kwamen. Neen, het duurde te lang, de oude geheimzinnigheid zou terugkeeren. Maar een gelegenheid moest zich aanbieden, en helaaszij bood zich aan. Een mishandeling van een jonger Kadet werd ruchtbaar. Welaan, tegenstanders der Akademie, neemt de pen ter handlaat er woorden van verontwaardiging 5

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 71