69 En wilt gij weten wat cle indruk van uw brochures onder de Kadets was, die gij beschuldigt van gebrek aan Militairen geest, ik zal het U zeggen; diezelfde Kadets vonden het een treurig verschijnsel, dat een Nederlandsch officier zoo iets schrijft, diezelfde Kadets waren verontwaardigd over de wijze waarop hun chefs en hun leeraren werden doorgehaald, en die verontwaardiging maakte plaats voor een glimlach van medelijden met den schrijver, toen aan het einde zijner tweede brochure gelezen werddat hijalleen aan sprakelijk zijnde voor hetgeen hij geschreven had, verklaarde met den Kapitein X. een vreemd officier te hebben bedoeld, hetgeen men wel kon begrijpen door de bijvoeging »dat er in Holland gelukkig zulke zaken niet plaats hadden." Als gijOud-Akademist, rekendet op den weinig militairen geest, dien gij onder de Kadets onderstelt, om ten minste bij hen ingang te vinden door de wijze, waarop gij hun chefs uitmaaktetdan hebt gij U deerlijk misrekend. Maar wij stappen af van zaken, die ons reeds te lang afhielden van het onderwerp, dat wij moeten behandelen. Keeren wij dus tot ons overzigt terug. In het begin van November had de najaarskermis te Breda plaats. Deze was, in tegenstelling met de voorjaarskermis van dit jaar, zeer druk, ten gevolge der talrijke comedies en andere voorstellingen, die in die week plaats hadden. Den lsten December werd de stad Breda weder ver eerd door een bezoek van Z. K. H. Prins Alexander der Nederlandenvergezeld van H. D. Gouverneur

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 75