21 De snelle gang van de trein vergunde u slechts een vlugtigen blik te slaan op het Scherpschutters-kamp aau de Bildt; maar hoe vlugtig die blik ook was, hij is genoeg om u te doen zien, dat er vrolijkheid, bedrijvigheid eii leven heerschten in dat kamp, tot stand gebragt door ver- eenigingen tot vrijwillige oefening in den wapenhandel, en staande onder beschermheerschap van Z. M. den Koning. Spoedig echter is dat alles aan uw oog onttrokken de heide strekt zich weder voor u uit als weleeren gij hebt nog den tijd na te denken over het nut der wcer- baarheidsvereenigingen en over de toekomst van ons vader land wanneer zijn onafhankelijkheid ooit wordt bedreigd. Welligt verrassen wij u aanstonds in uwe overpeinzingen nadat we alvorens een bezoek aan het kamp zelf hebben gebragt. Wij treden het kamp binnen, en bewonderen bij de tenten gekomen de orde en netheidwaarmede alles is geschikt. Een provinciaal wapen bij iedere afdeeling opgehangen maakt u het zoeken naar een uwer kennisseneen scherpschutter uit een andere provincie, gemakkelijk. Iets verder vertoont zich een muzijktent tusschen twee groote cantinesdie aantoonen, dat er niet alleen oefe ningen zullen gehouden worden, maar dat er ook niets is nagelaten om het aangename van het kamp te vcrhoogen. Reeds vroeg in den morgen ziet men dan ook een me nigte menschen, die met de eerste trein uit Utrecht zijn gekomenonder de verandah's plaats nemen. Kaast een der cantines ziet men de uitgeloofde prijzen, smaakvol geëtaleerd in eene daarvoor bestemde kraam.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 99