42 door liet bedekt lagchen van Losmos te stuiten was; om u evenwel niet te kwetsen met sommige door haar gebe zigde dikwerf platte uitdrukkingen, wil ik u alleen den inhoud van dat verhaal mededeelen. //Mijn vader moet u weten," zoo ving zij aan, deed een winkel. De zaak ging in den beginne goed, doch later moesten eenigen tijd de betalingen gestaakt worden. Dit deed veel kwaad en het gevolg hiervan wasdat wij zeer weinig te doen kregen. Ons huishouden, vroeger vrij goed ingerigt, moest thans bekrompen worden, en op vele kleine dingen werd bezuinigddoe'.i niet op groote. Zoo brand den er slechts drie lichten, waar er vroeger vijf waren; moesten wij nieuwe hemden hebben, zoo werden er negen oude genomen en daar zes nieuwe van gemaakt. Yoor twaalf paar sokken en kousen kwamen er acht in de plaats en die sokken waren zoo klein, dat juist de voet er in konmaar meer ook niet. De zakdoeken werden van de ran den gesneden en van die randen nieuwe vervaardigd; lu cifers zelfs vond men niet, waar zij wezen moesten. Daar entegen werden er, bij voorbeeld, vele schilderijen gekocht, en dergelijke onnoodige artikelen. Dat voor onze opvoe ding slecht gezorgd werdis duidelijkmijne zuster, die toen maals gebrekkig was, leefde er vrolijk op los; ik moest evenwel sjouwen en werken. Natuurlijk kwam ik ook wel eens uit, doch moest dat meerendeels 'savonds doen. Ik ging hier op slechte wegenmet dat gevolg dat ik ge noodzaakt was te huwen met een' oom van hem hier, op mij wijzende. liet huwelijk was niet gelukkig, mijn man ging steeds uit en liet mij alleen. Nog geen vier jaren was ik gehuwd, toen mijn man stierf, mij niets nalatende.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 108