50 ons door vriendelijkheid en oplettendheid veraangenaamd. Ieder weet dat te Nieuwediep het Instituut is gevestigd voor de adelborsten der Marine. Het is bekend dat deze inrichting voor jaren met de koninklijke militaire akademie vereenigd was. JNTa de scheiding werd de band, die adelborsten en kadetten verbondlangzamerhand losser. Veel hadden wij ons toch voorgesteld van den omgang met de kadets der Marine, maar het lot wilde het anders. Nau welijks waren zij van verlof teruggekeerd, toen ook wij naar Breda werden teruggeroepen. Wij ontvingen toen eene uitnoodiging tot een gemeenschappelijk diner, waarvan we door de nalatigheid van onzen hospes geen gebruik kon den maken. Daar de meeste adelborsten ons persoonlijk onbekend waren, mogen we deze oplettendheid beschouwen als bewezen aan het kadettenkorps en dubbel spijt het ons daarom dat we zoo ongelukkig verhinderd werden. Wij hopen nog in de gelegenheid te komen ze te beant woorden. Moge de goede verstandhouding tusschen de kadets der zee- en landmacht Voortduren en versterkt worden Men heeft den Helder wel eens Neêrlandsch Siberië genoemd. Als men de levenswijze en het gezellig verkeer beschouwt is zeker die benaming slecht gekozen. Ze ziet dan ook waarschijnlijk alleen op de afgezonderde ligging der plaats en op het ruwe weder, dat er gedurende het grootste deel van het jaar heerscht. Wat men daar een koele bries heet, noemt men op andere plaatsen storm. Soms toch kan die bries van dien aard worden dat al het werk moet stilstaan. In een oogenblik zijn de straten verlaten. Drukte en gewoel maakt plaats voor het geloei van den storm.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 116