63 scandaleuse van anderen te leeren kennen. Ja ik kan zeer goed begrijpen dat de meeste jonge officieren aan de rol gaan, want de last tot werken wordt hier geheel uitgedoofd, en de geest wordt te weiuig ontwikkeld om liefhebberij in het een of andere vak op te doen vatten, want wrijving van gedachten heb je bier niet. Welke conversatie vindt je daarenboven hier dikwijls? niets dan over zoutelooze on derwerpen en dan maken nog vele jacht op spitsvondig heden, die je meestal een gezicht doen trekken, als of je kiespijn hebt. Maar hemelje wilt stellig ook altijd over het een of ander wetenschappelijke onderwerp pratenmaar daar zijn wij nog te jong voor, laat dat aan ouderen over Een zonnestraal viel door de bladeren van de boomen juist op mijn oogen en deed mij met schrik deze opslaan. Mijn geest was nog geheel vervuld met hetgeen ik had meenen te hooren, en in mij kwamen de volgende ge dachten op Arme Willem! Uwe illusien zijn ook spoedig in rook ver vlogen. Waarom neemt gij ook alles zoo zwaar op, waarom geniet gij niet zoo lang gij jong zijt. De ouder dom komt spoedig genoeg en deze zal u meer smart dan vreugde baren; of hebt gij in nw jeugd al zooveel teleur stellingen, zooveel wederwaardigheden ondervonden, dat uw geest al voor haar tijd rijp, en uw hart oud geworden is. Diep zijt gij dan te beklagen, want dan zult gij nim mer de genoegens, die de jeugd u aanbiedt, genieten Mijn geest was echter te veel aan het fantaseeren ge woon geraakt om langer zoo voort te blijven redeneeren, spoedig verviel ik dan ook weer in mijne mijmeringen. Voor een groote tafel zag ik een jeugdig officier zitten,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 129