God, dat gij de vrouw die naast u geknield ligt tot wettige echtvrouw verkiest; zweert gij dat gij haar zult ondersteu nen met raad en daad, hare zwakheden en gebreken met liefde verdragenen haar op het moeijelijke en hobbelige levenspad tot gids en steun zijn. Wat is uw antwoord En het antwoord: Ja, dat de bruigom uitsprak, kwam uit de diepte van zijn ziel en drukte zooveel mannelijk ver trouwen, zooveel waarachtige liefde, en zooveel trotsch- lieid op de zware taak, die hem opgelegd werd, uit, dat werden al de huwelijken zoo voor het oog des Al machtigen gesloten, er zeker zelden een ongelukkig huwelijk zou be staan. Maar helaas het huwelijk wordt zoo vaak als kin derspel, ja zelfs zoo vaak als handel, beschouwd. Het geld speelt hier ook een groote rol bij, en is dikwijls nog de oorzaak, dat het weinigje liefde, dat er nog geboren had kunnen worden, voor goed den weg is afgesneden. Deze afdwaling van mijn geest werd echter spoedig gestuit door de woorden van den geestelijke: ,/En gij, zuster, verkiest gij den nevens u geknielden man tot echtgenoot; zult gij hem in al de ♦onaangenaam - heden, die zijn loopbaan hem oplevert, met liefde ter zijde staan, zult gij zijn karakter met zachtheid leiden, hem onderdanig zijn, hem in alles raad en daad vragen, omdat hij door God als sterkere u tot steun gegeven wordt. Wat is uw antwoord?" En met een blik ten hemel, waarin vertrouwen, hoop en liefde te lezen waren, antwoorde Louise //Ja." Nogmaals drukte de geestelijke de wederzijdsche ver plichtingen hen op het hart; nogmaals schilderde hij hen al het lief en leed van den echtelijken staat, en bad hij ten slotte dat de Heer hen beschermen en bewaren mocht.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 132