G9 claarde wijze doen. Je maakt je ook altijd zoo driftig, en daarom zijn ze natuurlijk op je gebeten. Nu, liever mijn ontslag dan ja te zeggen als liet neen is; of die lieeren naar de mond te spreken; maar wacht, ik zal hen wel rekenschap vragen, hebt maar geduld, vrouw tje lief. KomWillemlaten wij nu liever over iets anders praten, over onze aanstaande garnizoensplaats. Neen vrouw daar ben ik niet kalm genoeg voor; en Ik sprong in eens verschrikt op want een groote regen droppel viel mij op de neus, (deze is, waarde lezer, nog al van een goede grootte, en daarom had de droppel niet lang te zoeken) en bragt mij op een onaangename wijze tct de werkelijkheid terug. Het onweer had zich langzamerhand meer en meer boven mijn hoofd zamengepakt, en de regen begon al droppels- gewijze te vallen. Ik pakte mijn goed bij elkaar en ging naar binnen om mij voor de naderende bui te beveiligen. Op mijn kamer gekomen kwamen de bovengeschreven ta- fereelen mij in al hun helderheid nogmaals voor de geest en ik dacht: Hoe wonderbaarlijk zijn toch de uitspattingen, die de geest zich veroorlooft. Dwaas is de mensch, die hem aan banden tracht te leggen, want dit is tijd en moeite verspild; eens komt toch het oogenblikdat hij zijn kluisters verbreekt, en alles omverwerpt, wat hem in zijn vrijen loop weerhoudt. Wee dan dengene, die getracht heeft hem gekluisterd te houden, want hij zal door hem medegesleept en in zijn dolle vaart vernietigd worden. B.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 135