71 en nog niet verumda' woar toch vremd; ze woar eigest niet t'huis gewest, en ook had moeder er up gestoan, da' ze eigest het brood noar Gaart den bakker zon brengen en wat ze ook gezeid had, ze bader met roazes gedreigd, as ze zelfs um diën tijd 'n trèj buiten de deur zou doen. Waarum? Joa, doar had ze al lang over geprakkezierd, moar ze kost er geen heugt.e van krijgen Zoodanig was de alleenspraak van Geurtje bij 't geraas van het water en 'teentoonig getik der groote klok, die tegenover het //kamenet," in de nette keuken-kamer hing. Ja, mooi en netjes zag er alles uit, *want de rninsen uit het dorp zèjen niet ten kwoaje, da' Jan, die tot het laatste toe nog wel met de kar noar stèj had gerèjen, zijne vrouw en dochter genogt had geloaten veur zoet bij de koffie en stroop ien de pap; ze wiesten wel, dat, al zag men vrouw en dochter niet meer in Jan's lichtveerdig kartje veur de kark afstappen, ze toch nog warmpjes d'rin zoaten, en de zuiveren knippen en 't peprementsdeuske ien de kark hun nog meer tegenblonken, as de wangen van /tmooie Geurtje eigest." Steeds nog zat deze te wachten en zweefde tusschen bezorgdheid en vvrees veur roazes"; want zie, moeder woar 'n hel goed mins, 'n best mins moar wel wat kriemelig van nemeur; en as ze ondeugend wierd, dan kost 'ter spannen. Moar nee, loa'k doar niet euver den ken; moeder heit duk 'tgebrek en 't hert dreejt me um as 'kdenk, da' ze 't underweges." Zonder uit te spreken was ze de deel al op en buiten door de sneeuw op 'tdorp aan. Nu gebeurde het in die zelfde ure, dat het Joost van Geurt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 137