73 nog uit de klompen vliegen. Ze zeit 'n mins niet ins be- zwoar, moar da' woar nou nog niks; geen genie om 'noo- genblik te parlechantenda' woar nou ook nog zoo arg niet; moar ze ziet me niet ens au, en op de karmis heit ze van me nog wel 'n guldenskoek gehadtoen heit ze met me geproat, gelachen, de mooie dirn." We hebben tot nog toe den lezer alle beschrijving over Geurtje Mientjes onthouden, om die uit den mond van Joost te vernemen: „Joa verechtig, 'nknappe dirn, wangen zoo rood as lijsterbessen, zoo zacht as pap, 'n mondjedat 'tsmekt, oogen....joa jong, as ze 'tiu de hirnen krijgt, om oe doarmee te beschouwen, za 'kmoar zeggendan is't krek of je deur den grond heer zinkt, doar stoa je.... zoo verontrampeuierd, krek of oe de bibberoazie van 'theufd tot de tèjen ien de lèjen zit, en er toalie, zoo as de bron zeit, zoo dun as de tuut van de thèjpot. Joa jong, zie, as'k moar dorst, dan had 'ker al lang 'ns wat in 'toor gefluisterd, hoe miesderoabel veul of 'kvan der hield; moar die verdreejde Oart, de knecht, en dan die verdreejde centen de dirn heit ze genogt, en ik?Neen, bij den deksel van m'n tabaksdeus, dat geet, niet; t'huis is de pap moar schroaj, moar één koe op stal, weinig centen veur den toebak, en dan met '11 span van zeuven, joa we zind stark, en domenei heit wel gezeid da' tien de woes tijn brood regende, moar hier verechtig niet en moar de weind weejt hier zoo fiament en tis zoo venijnt koud v'n avond, da' k" Met. was Joost den dorpsweg op, tevens om te zien, wat Geurtje tot haar' tocht naar 'tdorp verlokt had.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 139