76 verdrèjd loch tot nou toe nooit hier ien 'tdarp of zoo ve- rieves zoo'n miesderoabel vremd avontuur gehad. Harre- jeunig, doar goa je uit noar 'tdarp um 'n mooie dirn un- derweges 'ns te verammczierenen dan veindt je er stoan brillen met '11 mins, die 'tgebrek heit. Hardenblierumzie kijk, jong, 't woar 'nvremd geval; moar je kan, za'k moar zeggen, nooit weten, woar 'tgoed voor is; 'tkwiem èvel misschien van pas enne We laten onzen Joost, in gepeins verdiept, den weg naar zijne woning vervolgen, om eenige weken later Geur- 1 je weer eens op te zoeken. Moeder was den dag na het voorval op den dorpsweg in een karretje naar huis vervoerd, en langzamerhand, dank zij Geurtje's zorgen, weer zoo ver gebeterd, dat ze zich in eene kleine veertien dagen, des avonds tusschen licht en donker van huis dorst wagen om bij de jufvrouw van den dokter wat ,pèprement te goan hoalen;' moeder had soms zulke dreejingen um 'thert, en bij Jelis Janssen woar 'tkeu ziek, en doar wiest moeder 'nremedie v'eur, dat ze der'ns gauw heer zou brengen." ,/Een kertierke loater" had ze hare boodschappen afge daan en ging weer met haastige schreden op huis aan. Guur woei de wind haar om de ledende regen was op handen, /,'tzwark woar boesterig," da' zei ze eigest; tot de enkels moest zc door den modder waden, zoo ging ze voort met de hand op ,/tdeuske pèprement," toen ze in dc duisternis een' man meende te onderscheiden, die op haar afkwam. z/Wat? Kum gij in dat verd hundeweer hierheer?'

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 142