77 zei hij, Geurtje naderende; maar deze, die door het don ker heen, wel degelijk Aart had herkend, en bovendien de bewuste roode kool voor ZEd. aangezicht vermoedde, wees hem af en wilde doorloopen. „Wat?" riep Aart met een vloek: „meint gij da'k me zoo fiet loaj afschepen? Gij zult, zeg ik of anders joa, ik zeg, gij zult me zeggen, dat gij met me meegeet of voor den drommel. „Och, Oart," zei Geurtje, „loat me los! 'k Ileb hoast: 'kmoet noar moeder, 'tgift me nij of 'kal niet te lang zind uitgebleven." „Nee,' zei Aart, terwijl hij het meisje bij den arm stevig vast hield„nou za'k 't oe zeggen nou wil ik da' gij me hier zult verkloaren, dat ge oe nooit meer met Joost van Geurt Snijer zult afgevendoar zal ik ten minste anders wel veur zorgen, en te gelik zal je me zeggen, da' ge nooit 'nmins anders tot man zult willen hebben dan ik, verstoa je?" Geurtje beefde van 't hoofd tot de voeten; het arme meisje was bang voor den ruwen man, en bovendien wist ze maar al te goed, dat als hij haar met Joost zag of hem iets van omgang met dezen ter oorcn kwamhij tot alles in staat was. Ze dorst, ze kon het hem niet zeggen, dat ze hem liefhad, „joa 't roasde hoar deur 'theufd, krek als 'twoater op 'tvuur, en haar kloppend hart was in beweging als het dansende dekseltje op den ketel. Opeens raakt Aart zijn geduld kwijt en verbijsterd als hij was door „'tspatje veur de kou," buldert hij uit: „Zeg, dirn! zeg, dat ge 'tmet me ens zind, of O! Neen, Geurtje voelde voor zichzelven geene angst, ze vreesde voor haar de bedreigingen van den woestaard niet, maar wel voor hem die ze liefhad. Maar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 143