79 krek of ze geèn liarsens meer had. Overal woar ze ver volgd deur 'niesdig spook, 'nwezen in minselijke gedoan- te; 'n wezen met 'thoar zoo stik in de hugt, met verwil derde rollende oogen, met gesloten, knarsende tanden, met de eene hand in 'thoar, met de andere tot een vuist ge bald, overal, up de del, in heur koamer, joa ien de kark had ze 'tzelfs gezien, en onder de starrens als zooveul te kens van Gods goedheid, as dommenei doar zei, doar, joa doar had 'ter ook ien al zijne oaklikheid toegegriensd 'tspookgestaltedat de minsen wanhoop noemen. Toen had ze geen road meer geweten, joa! nog een ding, dat veroajeming kost geven, toen woar ze ien heur koamer neergeknield, en doar had ze gebid, lang gebiddoar had ze gesmekt om kracht as 'toe blieft, en as da' niet kost, had ze gevroagd oan onzen lieven Heer um den dood, en dan 'nploatske, noast moeder en Joost ien den hemel. Toen woar ze upgestoan en 't woar er weer kloar gewest, kloar as toen ze nog 'nkeind woar. Op den dag, juist drie moanden na het voorval met Aart, stond ze 'savonds //veur den del." De zon stond reeds laag boven de kimmengeen windje was er na dien helderen schoonen Meidag, en de vogels huppelden „deur de grune eiken tekskes." Nu en dan kwamen eene kar of eenige menschen van 'tland terug, kennelijke sporen van vermoeidheid toonende, en snakkende „noar de pap," om daarna ter kooie te kruipen. Ook Joost vinden we dien avond op weg naar Geurtjes woning. //Nee, nou had ie 'tniet langer kunnen verduwen; 'n mins z'n geduld roakte toch ens up, en nou, nou zou ie dan eigest, oan Geurlje vroagen, wat d'r dan toch ien de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 145