8i noa is 'tveul beter." „Nou woar 'tdau toch tijd urn te beginnen," dacht Joost, en begon, in plaats van haar ronduit opheldering over den laatsten tijd te vragen en haar zijn hart open te leggen, met eene beschuldiging van Geur tje en van „zich eigest." „Zeg, Geurtje, gedreejd ver- echtig den loasteb tijd 'nmins altijd den rug toe; zeg, Geurtje, zind je vinnig op me? Kan ik 'tgebèteren, dat 'kgeen duit in den zak heb, enne „Moar Joost, wie heet oe dat in de ooren getoeterd? Jong, ik dacht, dat ge wiesder woart, wie heit „Nou," zei Joost, die begreep, dat hij 'tover 'nanderen boeg moest wenden,, „zie, vroeger hebben we altijd zoarnen up den del of zoo verieves met ballen getruuld, hukkie gepikt en zoo al meer, en nou zind je krek zoo stug as 'npeerd met nije iesders, en 'kmein 'tzoo goed; 'khad gedacht da' we 'tmet mekoare ens waaren. Zeg, Geurtje, zeg. ikke en gij soa- men. Op eens. wat is dat. Een hard geschreeuw en een gejoel van menschen, waarvan met slechts eerst ver warde kreten en onsamenhangende woorden kan vernemen,. Geurtje, bij wie een vreeselijk vermoeden was opgegaan, was oogenbJikkelijk in huis gegaan, terwijl Joost naar de oorzaak van dit zonderlinge voorval op het anders zoo stille dorp ging vernemen. Door de ontstelde menigte ge drongen zag hij twee mannenwelke iemand droegendien hij weldra voor Aart erkende. De ongelukkige was uit de diepe kolk bij het dorp door eenige voorbijgangers opge haald en toonde nog teekenen van leven. Joost naderde hem zoo dicht mogelijk en hoorde hem nog de bijna on - verstaanbare woorden mompelen: „Joost, ik goa dood, zeg aan Geurtje, da 'kme niet urn hoar kapot miek, 6.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 147