49 Doch ter zake, en storten wij ons moedig in den maalstroom der gebeurtenissen. Om te beginnen met het begin nemen wij eerstl Januari. Hoewel die dag voor ons zich in niets onderscheidde van anderen, werd toch door het vriezend weder de weg gebaand tot het ijsvermaak, dat wij voor het eerst mochten genieten op dezelfde plaatsen als die waar Breda's burgerij zich vermaakte, zonder zooals vroeger, op een' beperkte baan binnen het gezicht van het gebouw te moeten blijven. De permissie er toe werd met milde hand zoolang mogelijk gegeven. Maar na regen komt zonneschijn en na vorst komt dooidie zich dan ook niet lang deed wachten en ver gezeld van mist en regenweldra alle sporen van den grijzen winterkoning uitwischte en ons in de gewone eentonigheid deed vervallen. Een aangename avond van afwisseling werd hierin echter gebracht door het concert, dat op den 16den Januari door de Kadets in den schouwburg alhier werd gegeven ten voordeele der armen, en dat door een talrijk publiek werd bijge woond. Mocht de uitvoering aller goedkeuring weg dragen dan danken wij dit vooral aan den loffelijken ijver van onzen kapelmeester P. F. Baetens, die vooral aan het strijk-orchest zijne onvermoeide po gingen wijdde. Jammer dat dit orchest, dat ons zoo menigen genotvollen avond verschafteten gevolge der bezuinigingsmaatregelen zijne opheffing nabij is. Wij gaan verder en stuiten dan het eerst op 's Konings verjaardag, 19 Februari. Volgens oude gewoonte bracht een onzer kameraden een heilwensch uit op den Vorst en zijn huis, waarmede, zooals uit 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 55