52 onze familiën op te zoeken. Slechts enkelen, weer houden door den grooten afstand of omdat zij door te nauwe handen aan het gebouw waren verbonden, konden hiervan geen gebruik maken. Ook bracht niet iedereen dien tijd geheel onbezorgd door, daar het examen voor liet tweede en derde studiejaar, dat twee weken daarna moest plaats hebben, hen als een dreigend spook voor den geest stond. Inmiddels waren de Kommandant der Akademie, de Overste Gerlach tot Kolonel, en de lste Lui tenants Krantz der Artillerie en Schalken der Genie, tot Kapitein bevorderd. Twee dagen vóór het begin van het examen genoot de Akademie de eer van een bezoek van den Minister van Oorlog, vergezeld van zijn Adjudant. Op den dag zijner aankomst werd het Kadettenkorpsna terugkeer van eene militaire wandeling, door Z. E. geïnspecteerd, terwijl hij verder gedurende zijn twee- daagsch verblijf alhier met de meeste belangstelling de inrichting der Akademie tot in bijzonderheden na ging, zoowel wat betreft de studiën als het militaire en huishoudelijke. Onmiddelijk na 's Ministers vertrek namen de eind examens voor het hoogste en de overgangs-examens voor het tweede studiejaar een aanvang. Gedurende de geheele bloeiende Lentemaand zaten dus de Ka- dets, onvermoeid over hun papier gebogen, op de uitspanningszaaldie toen waarlijk niet veel uitspan ning aanboodof bereidden zich als het eene examen was afgeloopen met rusteloozen ijver voor tot een volgend. Menigeenvooral in het begin dier lijdens-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 58