54 gel egden ijver, die geleid had tot eene uitkomst, zoo hemelsbreed verschillend van die des vorigen jaars. Het overige gedeelte van den kamptijd werd door gebracht in eene onbezorgde stemming en met het vroolijk vooruitzicht op den naderenden tijd van verlof of aanstelling tot officier. Deze stemming bleek ook uit het feest, dat eenige dagen vóór het verlof door de kampeerende Kadets werd aangeboden aan de Bredasche familiën die lien met zooveel welwillend heid in hun midden ontvangen en zooveel toebrengen om hen steeds van Breda eene aangename herinnering te doen behouden. Na de met bijval ontvangen komedie-vertooning en de uitvoering van eenige muziekstukken dooi' het muziekkorps van het 6de Regement Infanterie, had het bal plaatsdat in cje daartoe ingericlitte feesttent tot laat in den nacht werd voortgezet en weldra het, buiten schuld dés makersgeheel mislukte vuurwerk deed vergeten. Wij hopen dat deze avond, die door het heerlijkste weder begunstigd werd, Breda s inwoners tevreden moge hebben zien vertrekken. Den 12den Juli verliet het hoogste studiejaar het kamp, door het tweede studiejaar uitgeleide gedaan tot aan den Driesprong, waar het door het muziek korps van het 6de Regement Infanterie werd afgehaald het afscheid maakte op menigeen een pijnlijken indruk. Den volgenden dag vertrokken het tweede en eerste studiejaar met verlof, het laatste voor een groot deel in niet zeer vroolijke stemming, teweeggebracht door de vrij ongunstige examens.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 60