55 Pas waren allen vertrokken of de oorlog tusschen Frankrijk en Pruisen barstte uit. Vrees, opschud ding, angstige spanning overal. Ook ons land bleef niet vrij van den invloed van dien krijg. Tot hand having onzer neutraliteit werden alle lichtingen opge roepen en gewapend, kampen betrokken, vestingen versterktkortom alles gereed gemaakt om mocht liet noodig zijn het Vaderland tegen vreemde indringers te beschermen. Ook vele Kadets wenschten hun deel te hebben in die algemeene werkzaamheid, waarop de Minister van Oorlog, aan hunne wenschen gehoor gevendebij besluit van 8 Augustushet geheele kadettenkorps bij het leger indeelde. Dat het detachement voor allen van groot nut is geweest, door het opdoen van wat meer practische kennis dan op de Akademie wordt verkregen, zal door ieder erkend worden. Voor velen was het tevens een aangenamen tijd, zoo door de zorg van den Minister, die aan onze eigene verkiezing had overgelaten- by welk regement wij wenschten geplaatst te worden, als door de welwillendheid, waarmede wij door onze chefs werden ontvangen en behandeld. Werd dus een gedeelte van het verlof, dat anders uitsluitend tot uitspanning diende, nu doorgebracht in drukke dienstbezigheden in kamp of vesting, dit verlies werd weder vergoed door een achtdaagsch verlof van li tot '17 September, dat ons werd toe gestaan toen men de gebeurtenissen met een kalmei en onbevangener blik begon in te zien en langzamer hand alles terugkeerde tot den rustigen toestand van voorheen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 61