58 Slechts weinige voorvallen braken haar af. Ten gevolge der ingevoerde bezuiniging, wier in vloed wij in kleeding, licht, warmte, kortom in alles begonnen te gevoelen, werd ook, om de administratie te vereenvoudigen, het korps Kadetten, dat tot nu toe uit twee kompagniën bestond, tot ééne teruggebracht. Ook tie muziek werd wegens de kosten afgeschaft. In November had de gewone najaarskermis plaats, die vrij druk bezocht was en ook ons, dank zij de vrijgevige vergunning van den Gouverneur onzer Aka- demie, eenige vrije avonden verschafte. Wijden wij eindelijk, last not leasteen woord aan onze dooden. Ook dit jaar mocht niet voorbijgaan zonder twee onzer kameraden ten grave te zien dalen. De Ivadet L. K. van der Poel, sedert ruim ander half jaar met verlof bij zijne betrekkingen te s Gra venhagen overleed .aldaar den 27s'"1 Augustus van dit jaar, terwijI de Kadet O. Baron van Randwijck, die ook herhaaldelijk wegens ziekte van de Akademie verwijderd was geweest, den 21sle" September, ten huize zijner ouders te Ros sum overleed. Beiden hadden, de eerste door innemende vroolijkheid en levenslust, de laatste door mannelijke bezadigdheid en ernst, ieders genegenheid en achting weten te verwerven. Beiden bezweken aan die ondermijnende en slepende ziekte, die, terwijl ze den lijder telkens met een bedriegelijke hoop vleit, zooveel te gewisser tot het einde voert; de eerste had één, de laatste vier jaren als Kadet in ons midden doorgebracht. Moge hunne asch in vrede rusten Van Kooten. O

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 64