10 geluk, als een ballast der maatschappij, als een duivel met een brieventasch op zijn rug. En hoe komt het, dat we omtrent dien man zoo gemakkelijk van opinie veranderen? Ochlezerdat ligt even weinig aan hem als dat het aan uw tuinman ligt, als het te veel naar uw zin regent; hij toch bestelt de brieven wel, maar hij bestelt de brieven niet. Ongelukkig wezen! Het oordeel over u geveld hangt af van een ellendig stuk papier, met wat letters er op, die gc niet eens gelezen hebt, waarvan ge den schrijver niet eens kent, en dan hebt ge er nog zoo hard voor geloopen! Och neen! als ik dan moet kiezen, dan maar liever agent van policie, die kan ten minste nog nagaan, waarom men zoo'n hekel aan hem heeft Om nu tot liet eigentlijke onderwerp van dit stukje te komen, zoo laat ons den bode vooruitloopen en hem eenige brieven zien bezorgen, waarna we zien zullen, dat het slechts de inhoud der brieven is, die hem zoo verschillend doet beoordeeld worden. //Maar," zegtgc, //hoe zullen we nu dien man vooruit loopen? hij loopt als een harddraver." Och, lezer, dank zij de beschaving onzer eeuw, wij hebben tegenwoordig zulke snelle middelen van vervoer, dat we het hem altijd af winnen gaan we dus niet op de vleugelen van den stoom, dan maar op die van den wind, welke zeker onder de oudste en snelste reismiddelen behooren; of nog beter: we gaan heel deftig /,in den geest"; dat kost niets, en ieder een kan meê. Ziet ge ginds dat prachtige huis, dat met zijn hard- steenen gevel en höoge trappen zoo trotsch tusschen die andere woningen instaat Daar woont baron X.een man

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1871 | | pagina 76