44 »Toch moest ze sterven, herhaalde hij", entoen zij op haar doodsbed lag, toen heb ik haar gevraagd of ik ge daan had, wat vader in zijn laatste oogenblikken gezeid haddat ik haar oppassen moesten toen zei ze »»Thomas"zei ze »»je bent altijd goed voor mij ge weest ik ga gauw naar je vader en zal hem zeggen dat je me altijd verzorgd hebtdat je altijd voor mij hebt gewerkt, mij altijd hebt liefgehad."" Ja, menheer, en dat heb ik ook gedaan, dat heb ik gedaan en daar ben ik trotsch op. Onder het spreken was zijn hand in de zak van zijn wambuis gegleden hij haalde er nu zijn tabaksdoos uit en bracht daaruit een vuil stukje papier te voorschijn. Zie", menheer, zei hij, die woorden van mijne moeder heb ik opgeschreven, juist zooals zij ze gesproken heeft, en die heb ik nu al veertig jaar altijd bij me gedragen en voor dat ik mij vervelen ga, neem ik het uit mijn doos en lees ze nog eens, hoewel ik ze van buiten ken, en dan denk ik aan mijne moeder, menheer. Treurig gestemd keerde ik mij af; die tuinmandacht ik, geeft goedkoop les, en al zijn zijne boeken niet van den laatsten ze zijn toch van den besten druk. Spijt het u nu nietlezerdien Thomas niet gekend te hebben? ik hoop van wel; mij speet het, dat ik weinig tijd daarna hoorde dat ook hij gestorven was zooals zijn buren verhaaldenmet een stukje papier in zijn hand dat hij tot het eind toe niet wilde afgeven het speet mij maar ik wist dat de scheiding van de aarde hem niet zwaar zou gevallen zijn; hij toch ging naar zijn vaderhij ging naar zijne moeder B.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 102