49 wij overtuigd waren, dat onze Hanoveraan beter den Castellan zou kunnen vermurwendan wij met ons ge brekkig Duitsch. Toen wij aan het gebouw kwamen deed een onderofficier der Artillerie ons openen voerde onze geleider ons tot den Castellan van wien wij spoedig de toestemming verkregen. Voorafgegaan door den ge noemden onderofficier, betraden we eene zaal, waar zeer vele veroverde kanonnen waren tentoongesteld. De zaal was door een hek in 2 afdeelingen verdeeldaan de eene zijde stonden eene menigte Oostenrijksche stukken uit den oorlog van 1866benevens eenige modellen van achterladers, door Krupp aan den Koning ten geschenke gegeven; aan den anderen kant waren Fransche kanon nen en mitrailleuses uit den oorlog van 1870, waaron der wij het beruchte reuzenkanon La Valérie opmerk ten, dat gedurende de belegering van Parijs op de Mont Valérien stond. De onderofficier hield ons ondertusschen bezig met een aantal heldendaden te verhalen, aan de verovering van sommigen dier vuurmonden verbonden. Na alles goed bezien te hebbenvroeg ik onzen gezel waarheen wij nu het beste konden gaan; waarop hij ons engageerde om den Zoölogischen tuin te gaan be zoeken. Hij toonde zich zelfs bereid ons te vergezellen, ten minste zoo wij hier niets tegen hadden. Een rijtuig- was spoedig gevonden om ons daarheen te brengen mijn vriend en ik stegen het eerst in, terwijl onzen metgezel den koetsier bekend maakte met het doel van den rid. Wij kwamen aan den Thiergartenhet Haagsche bosch 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 107