52 bezoeken, zoodat wij dan de kennismaking zouden kunnen voortzetten. Wij beloofden dit, daar het ons natuurlijk onverschillig was, welk concert of theater het eerst te bezoeken. Eensklaps zeide hij tot mij, alsof hij nu eerst de twee spelers bemerkte: »Kent gij het spel, dat die heeren daar spelen?" Op mijn ontkennend antwoord, verklaarde hijdat het een zeer aardig hasardspel waswaarbij men dikwijls in zeer korten tijd veel kan winnen. Ik lachte hiermede, doch hij scheen het ernstig temeenen; en proponeerde ons het eens uit de aardigheid te volgen. De daad bij het woord voegende, stond hij op en begaf zich naar het tafeltje der spelers. Wij volgden hem on willekeurig en korten tijd daarna zaten wij in een kringetje, om die onbekende heeren. Zij gaven volgaarne aan zijn verzoek gehoor om ons het spel uit te leggen dat zeer eenvoudig was en ongeveer op het volgende neerkwam. De een nam drie kaarten in de hand en wel drie poppen; twee daarvan waren van de roode en een van de zwarte kleur. In de eene hand nam hij nu de twee roode en in de andere de zwarte kaart; wierp ze daarna behendig op tafel, en riep na ze nog eenige malen van plaats te hebben doen verwisselen »nur Schwarz gewinnt." Keerde men nu de zwarte kaart, dan had men go- wonnen, draaide men daarentegen een der roode om, dan had men verloren. Ondertusschen hadden zich nu verscheidene heeren, welke eerst aan de naburige tafeltjes zaten, bij ons ge voegd en begonnen mede te spelen. Het spel werd met

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 110