54 Daarna wendden zij alle pogingen aan om mijn vriend die hardnekkig weigerde te spelen, te bewegen, mij ten minste die som te leenen; doch daar ik kashouder was, zoo was het hem natuurlijk onmogelijkmij bij te springen. Men speelde intusschen door, met dat gevolg, dat ook 011 ze geleider een 30 Thaler verloor. Ik hoopte nog steeds in de gelegenheid te zullen komen revanche te nemen doch op welke wijze, dat wist ik niet, toen eensklaps een heerdie over mij zatmet het voorstel voor den dag kwam om mij te borgen. Hiervan wilde ik eerst niets hooren maar toch nam ik het aan iets dat mij later steeds gespeten heeft. Hij gaf mij 50 Thaler, niet op mijn naam, maar alleen op mijne verklaring, dat ik logeerde »Hótel du Nord, n°. 92." Hij zou dan straks met ons mede gaan, om het geld in ontvangst te ne men. Toevallig lag nu bij dengene, die de kaarten had, een gelijke som, en deze vroeg, mijne 50 Tlialer tegen de zijne te wagen. Hoewel ik nog nooit zoo grof ge speeld had als daar strakszoo nam ik iets dat ik mij nooit heb kunnen verklaren, dit met gretigheid aan. Ik keerde nu met groote onverschilligheid als of ik een geboren speler wasop nieuw een der kaarten om en ziet, ik had nogmaals verloren, en wel eene som van circa 90 Hollandsche gulden. Toen die heeren mij aanraaddennu maar uit te scheidendaar het geluk mij van daag niet gunstig scheenontwaakte ik als het ware uit een droomen begreep ik dat ik meer dan één gulden verloren had. Wij verlieten nu dadelijk dit ongelukshuisin gezel schap van mijn schuldeischer en van hem, die er ons had gebracht.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 112