Van een bezoek aan den Zoölogischen tuin was na tuurlijk geen sprake meer, te meer daar de opgewekt heid daartoeop dat oogenblik zeer gering was. Het gesprek was niet zeer vloeiendd. i. wij bewaar den eene groote stilzwijgendheidalleen verklaarde de Hanoveraan dat ik er nog goed was afgekomen, daar li ij meer dan 80 Thaler verloren had. Hij verliet ons nu spoedig, onder zeer veel plichtplegingen, hopende ons nog dezen avond in Croll's Garten te zullen zien. YV ij stap ten onderwijl verder voort, zonder ons om den weg te bekommeren, en ik geloof zeker, dat wij, zoo voortgaande, nooit in ons logement zouden gekomen zijn. Ik dacht intusschen eens na over het gebeurdeen voelde eens klaps een vermoeden oprijzennamelijkdat wij het slachtoffer waren geweest van valsche spelers. Ik deelde dit mede aan mijn vrienddie dit ook niet onwaar schijnlijk vond; wij besloten daarom op onze hoede te zijn tegen mijnen schuldeischor. Deze scheen wat moede te wor den van het wandelen, ten minste hij proponeerde om een rijtuig te nemen; wij sloegen dit echter onvoorwaardelijk af. Daarna verzocht hij ons, hem naar zijn hotel te wil len vergezellen, waarop hij mij een geheel onbekend lo gement opnoemdedaar het anders te laat zou worden aangezien hij om 5 uur met den trein moest vertrekken en voor dien tijd nog eenige zaken in orde te brengen had. Ook dit weigerde ikdaar de afspraak was ge weest dat hij ons en niet wij hem zouden vergezellen. Hij vroeg nu, om hoe laat wij te huis waren; op mijn antwoord, dat ik om 4 uur zou maken op mijn kamer te zijnbeloofde hij alsdan te zullen komen om zijn geld

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 113