43 liet besluit zou komen, dat de vermindering van ons aantal met eene even groote vermindering in gehalte der kadets gepaard was gegaanalsof er onder ons niemand meer zou gevonden worden, die in staat zou zijn iets te schrijven, dat wij onder de oogen van het publiek durfden te brengen, en dat het ons op lateren leeftijd niet anders dan aangenaam kon zijnook aan dit laatste jaar van de op den ouden voet ingerichte Academie een souvenir te hebben. 'Wij besloten dan ook de opinie van deze laatsten te volgen en een almanak uittegeven. Na deze korte inleiding willen wij trachten den lezer de voornaamste gebeurtenissen, die aan de Ko ninklijke Militaire Academie gedurende het afgeloopen jaar hebben plaats gehad, in het geheugen terugte- roepen. Januari bood den liefhebbers van schaatsenrijden ruimschoots gelegenheid hun hart hieraan optehalen. van welke gelegenheid wij dan ook zooveel mogelijk gebruik maakten. Leerden wij op deze wijze de aan gename zijde van den winter kennenzoo trachtten wij ook iets bijtedragen tot leniging der ellende van hen, die mét de keerzijde der medaille kennis maak ten, en hunne behoeften bij de strenge koude in al hunnen omvang gevoelden. Wij besloten namelijk om even als de vorige jaren een concert te geven, ten voordeele der algemeene armen der stad Breda. Dit concert had den 21. Januari in de schouwburgzaal plaats, en wij smaakten de voldoening, door eene vrij talrijke opkomst der Bredasche familiën, onze poging met goed succès bekroond te zien. Jammer slechts vonden wij het, dat dit concert, waarschijnlijk de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 49