M laatste uitvoering van dien aard is, die door het kadettenkorps zal gegeven worden. Ons muziekkorps is namelijk bij het eindigen van het studiejaar 187071 opgehevenuithoofde van het geringe aantal kadets die op de Academie overbleven. Wel is waar is het strijkorchest nog blijven voortbestaan, en wendt deze vereeniging hare beste pogingen aan om de liefheb berij voor de muziek onder de kadets levendig te houden, doch het gemis van de medewerking van het muziekkorps en van onzen vroegeren kapelmeester P. F. Baetens, die altijd met ijver zijne betrekking waarnam, zal bij eenige uitvoering van bovenstaanden aard diep gevoeld worden. Den 12. Januari werd de kadet der Artillerie in Oost-Indië Lettink, op zijn verzoek overgeplaatst bij het wapen der Infanterie aldaar. Wanneer gij, Lezer, op den avond van den 26. Januari de eigen-oefeningzalen der kadets waart bin nengetreden, zoudt gij hebben gezien, dat daar niet die gewone kalmte heerschte, die men er doorgaans opmerkt. En geen wonder, want er was een gerucht in omloop, dat, zoo het waarheid bevatte, het ka dettenkorps wel belang moest inboezemen, nl. dat Z. M. de Koning aan onzen geachten Gouverneur de portefeuille van Oorlog had aangebodendat de Kolonel A. Engel vaart dit aanbod had aangenomen en de ministeriëele betrekking weldra zou aanvaarden. Tal rijk waren de gissingen en levendig de debatten, die gevoerd werden omtrent het al of niet waarschijnlijke van dat gerucht, totdat wij eindelijk uit geloofwaar dige bronnen van de waarheid werden overtuigd. Den Volgenden morgen werd van wege Z. E.den nieuw-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 50