4o benoemden Minister van Oorlog, eene algemeene kwijt- tschelding van straffen en gevolgen daarvan afgekon digd. Daarna werd het kadettenkorps op de uitspan- ningzaal vereenigd, ten einde van Z. E,die reeds spoedig naar de residentie vertrekken zou, een woord tot afscheid te hooren. In een korte doch hartelijke toespraak riep Z. E. ons vaarwel toe, zijne tevre denheid betuigende over den geestdie onder de kadets heerschte; terwijl hij verklaarde, dat de Academie hem steeds na aan het hart zou liggenwelke woorden door de kadets met een driewerf hoerah werden beantwoord. Kort daarna vertrok Z. E.; het bestuur over de Akademie werd voorloopig opge dragen aan den Kolonel der Artillerie A. J. A. Ger- lach, destijds Kommandant. Weinige dagen later werd echter de Kolonel Gerlach, wegens redenen van gezondheid, op zijn verzoek, op non-activiteit ge steld. Thans benoemde Z. M. den Majoor van den Generalen Staf, van der StarDirecteur der Staf school tot waarnemend Gouverneur en Kommandant der Academie. Den 7. Februari gaf de Kolonel Ger lach na een kort afscheidswoord tot de kadets ge richt te hebben, het bestuur over aan den Majoor van der Star. 's Konings verjaardag werd den 49. Februari op de gewone wijze gevierdnadat wij des morgens de parade hadden meêgemaakt, kregen wij voor het overige gedeelte van den dag vergunning om uitte- gaan. Oorspronkelijk had het plan bestaan om op dezen dag een assaut te geven en de Bredasche fa,- miliën tot bijwoning daarvan uittenoodigen. Door bijzondere omstandigheden had echter dit assaut eerst f

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 51