/m i i 5 den 25. Februari plaats in de zaal van het Hof van 46 Holland. He kadets mochten de voldoening smaker hunne uitvoering door de tegenwoordigheid van een talrijk publiek vereerd, en hunne pogingen om dit publiek een aangenamen avond te verschaffen, met een gunstigen uitslag bekroond te zien. Na de uit voering van het uit 19 nummers bestaande programma, werd, na verkregen toestemming van onzen geachten Gouverneur, besloten het verdere gedeelte van den avond met dansen doortebrengen. Jammer dat de zaal een weinig te klein was, voor de talrijke paren, die er zich in bewogen. De tijd was intusschen genaderd, dat we ons voor de examens begonnen voortebereiden. Met angstige spanning zagen wij dien tijd te gemoet, doch ook niet zonder genoegen, daar het examen de meesten onzer weder nader bij ons doel zou brengen. Het Paaschverlof, hoe kort ook voor diegenen, die eene verre reis moesten doen om het ouderlijk huis te bereiken, bracht in dezen tijd van inspanning en studie eene aangename afwisseling te weeg. De examens voor de beide hoogste studiejaren be gonnen ditmaal later dan vorige jaren het geval was geweest, daar de cursus eerst den 19. September 1870 was begonnen. Dientengevolge had de Raad van Toezicht der Academie besloten den kamptijd met twee weken te verminderen, en de examens den 19. Mei te doen aanvangen. Scheen de examentijd, die eene maand zoude duren, ons aanvankelijk eene eeuwigheid toe, gelukkig vloog ook even als altijd onder zulke omstandigheden, de tijd nog sneller om dan gewoonlijk en weldra was

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 52