48 het kampleven ooit zijn kon, namelijk het verlof. Met vreugde zagen wij dan ook de laatste week nade ren, waarin de uitslag van het officiers-examen van het oudste studiejaar bekend werd, dat behalve eenige weinige uitzonderingen, allen, die er aan deelgeno men hadden, den rang van 2den Luitenant bracht. Even als vorige jaren was er besloten een zooge naamd »kampfeest" te doen plaats hebben, een ge ring blijk van erkentelijkheid aan de Bredasche familieën, voor de welwillendheid en beleefdheid, die zij aan de kadets, gedurende hun verblijf aan de Academie, voortdurend bewijzen. Allen speet het evenzeer, dat het feest dit jaar zoo jammerlijk mis lukte. Reeds de morgen van den 10. Juli, den dag voor het feest bestemdzag er regenachtig uit doch de Bredasche familieën lieten zich daardoor niet afschrikken en waren des middags tegen 7 ure in het kadettenkamp vereenigd. Juist toen de muziek uitvoering van de kapel van het 6de Regemerit In fanterie was geëindigd en het bal in de sierlijk gede coreerde en a giorno verlichte, doch niet overdekte zaal zou beginnen, ving het aan te regenen. De commissarissen van het feest waren zoo verstandig, het prachtige vuurwerk, dat reeds gereed was gezet, onmiddellijk te doen afsteken, zoodat dit nog vrij goed voldeed en weinig van den regen geleden had. Vervolgens liet de dansmuziek hare tonen hooren, doch ofschoon nog enkele paren, met parapluie en regenmantel gewapendaan die tonen gehoor gaven zoo bleek toch weldra, dat het bal op deze wijze weinig vermaak aanbood. De gasten vluchtten in de tenten, te vergeefs het ophouden van den regen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 54