49 afwachtende en waren eindelijk genoodzaakt onder het genot van stortregens huiswaarts te keeren. De 12. Juli was aangewezen als de dag, waarop het oudste studiejaar het kamp zou verlaten om met verlof te gaan. Hunne kameraden uit het tweede studiejaar vergezelden hen tot aan den Driesprong, waar zij door de hoornmuziek van het 6de Regement Infanterie werden afgehaald. Hartelijk was het af scheid van de beide studiejaren, die zoo lang met elkaar hadden omgegaanelkander hadden leeren kennen en waardeeren, en waarvan het oudste thans op het punt was eene nieuwe loopbaan intetreden. Het tweede studiejaar verliet het kamp den vol genden dag en ging den 14. Juli met verlof. Het eei'ste studiejaar had inmiddels de overgangs-examens afgelegd en was den 13. Juli met verlof gegaan. Zoo was dan eindelijk de tijd aangebroken, waar naar allen zoo vurig verlangd hadden. Hoe lang scheen dit verlof, toen wij het nog in het vooruit zicht hadden en toch hoe spoedig was het voorbij. De 5. September zag de kadets weder binnen Breda vereenigd, doch in veel verminderd aantal. Het voor malig derde studiejaar toch wasop weinigen na officier geworden en er waren geen nieuwe kadets*"' aangesteld, zoodat de cursus met slechts 85 jongelui begon. Ieder, die de Academie in hare jaren van bloei gekend heeft, zal begrijpen hoe hol en ledig het groote gebouw met zijne ruime zalen en gangen ons moet voorkomen. De eerste dagen na het verlof waren daarom, hoewel nimmer zeer vroolijk, thans dubbel onaangenaam, terwijl de gezelligheid, die vroeger hier door het groot getal der bewoners ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 55