12 dat hij eene dochter had; och neen! ik wil zeggendat hij eene mooie dochter had, want hem zeiven had de natuur niet ruimschoots met gaven van uiterlijke schoon heid bedeeld. Hij was reeds verscheidene jaren weduwnaar; van beroep grove diamantslijper zijnde, leefde hij toch met het achttienjarige Leentje zeer eenvoudig; voorzeker uit een fmantieel oogpunt zeer praktisch. Maar of Leentje het hierin geheel eens was met Papa, weet ik niet; co- medieopera en bal waren voor haar onbekende grootheden veel meer kwam ze niet uit, dan wanneer ze in het rij tuig commissies deed; in één woord, de wereld kende "Ze niet. Daarentegen was ze een beste huisvrouw, geloof ikdie je precies wist te zeggen dat de boter elf stui ver was op een cent na, en met angstige blikken de toename van de asch der brandende cigaar naging, die het Smyrnasche tapijt dreigde te bezoedelen. Ik zoude u niet met de geheele familie in kennis gebracht hebben lezer, als ik van Asperen's knecht Pierre had overge slagen. Hij was de rechterhand van zijn meester; wat Pierre deed werd altijd goedgevonden; Mijnheer bemoeide zich zoo wat met niets, summa summarum was Pierre evenzeer baas in huis als in den stal. En hiermede heb ik het genoegen gehad, U de fami lie v. Asperen voor te stellen. 't Was tien uur in den morgen. Dat is zoo'n uur van den dag, waarop de heer des huizes, die niet veel uitvoert, niets doet, nog niets gedaan heeft en niet weet wat hij doen zalmet andere woorden waarop hijgeze-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 70