32 hadden de zwanen niet verkondigd: »wees altijd zoo rein als ons donzen kleed"; had de zon niet gestraald»doe wol zooals ik de aarde weldoeen had hij zijn eigen beeld in het water ziendezich ooit zoo nietig en klein gevon den als thans? Maar kom! hij moest niet al te sentimenteel worden, dan zou hij misschien te stil zijn bij de van Zevenaars en hij had zich van daag nu juist een aangenaam dagje bij hen voorgesteld. 'tWas kwart voor twaalf, hij moest wat aanloopen. De menschen kwamen juist uit de kerk, nog harder loopencle dan toen ze gingen. Hij zag in de verte juist van Zevenaars equipage op den Vijverberg stil houden, en zoo kippig als hij was, kon hij toch precies zien wie daar 'teerst uit 'trijtuig wipte. Zonderling! maar nu begon hij zich nog meer te haasten en was weldra op zijne kamer. De van Zevenaars waren eene eerste Haagsche fami lie, die maar uit drie leden bestond: vader, moeder en dochter. Het hoofd des huisgezins, dat wil zeggen Mijn heer v. Zevenaarwas eenten minste in zijne woorden en manierenernstig maar goedhartig mannetje van een kleine vijftig. Hij kon U uit ik weet niet hoeveel papie ren, perkamenten, enz. bewijzen, dat hij nog van adel was, dateerende van het jaar 971, toen zijn overgrootva der eerste tafeldekker was bij Keizer Otto Ien door dezen verheven werd tot Baron van Zevenaar. Of die afstam ming juist was of niet, zeker is het dat de Haagsche v. Zevenaar zelf niet wist hoeveel geld hij had. Zijne be-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1872 | | pagina 90